alarm ym 600

Hier kan je vragen en problemen bespreken in verband met de technische kant van de FJR-zaak.

Moderator: Abeloos

Gesloten
vosspeed

alarm ym 600

Bericht door vosspeed »

Hallo ;
Ik rijd met een fjr 1300 a , en heb zopas een alarm laten steken van cyclelok ym600.
De vraag is of er mij iemand een nederlandstalig beschrijving kan door mailen ,ik heb alle talen maar
natuurlijk niet in het nederlands. Geert.De.Vos2@pandora.be
seabiker

Bericht door seabiker »

Hallo,

vooreerst welkom op het forum van fjrijders.net. Ik heb alvast uw topic verplaatst naar de rubriek ' techniek' i.p.v. 'vraag & aanbod'.
Hopelijk krijg je de volgende dagen voldoende uitleg en zal er u iemand kunnen helpen.


Vriendelijke groeten,
Seabiker
Gebruikersavatar
trikke
50 cc
50 cc
Berichten: 14
Lid geworden op: 27 apr 2006, 09:03
Locatie: veerle

Re: alarm ym 600

Bericht door trikke »

vosspeed schreef:Hallo ;
Ik rijd met een fjr 1300 a , en heb zopas een alarm laten steken van cyclelok ym600.
De vraag is of er mij iemand een nederlandstalig beschrijving kan door mailen ,ik heb alle talen maar
natuurlijk niet in het nederlands. Geert.De.Vos2@pandora.be
ik heb ook zo een alarm steken zat er op; bij mij was er geen boekje bij ik weet zelfs niet hoe ik het moet afzetten weet gij dat
Gebruikersavatar
Firechief
1300 cc
1300 cc
Berichten: 565
Lid geworden op: 03 mar 2004, 22:35
Locatie: Ninove

Bericht door Firechief »

Ik heb dat hier nog wel ergens liggen, maar weet niet of het in het Nederlands is. Zal het eens nakijken en hou je op de hoogte.

Firechief
The most beautifull thing on earth is "FIRE": it's something alive, unpredictable and... very much like a woman :D

Afbeelding
Gebruikersavatar
Firefighter
75 cc
75 cc
Berichten: 36
Lid geworden op: 27 sep 2004, 11:36
Locatie: Bree
Contacteer:

Bericht door Firefighter »

Hoi

Je moet een proberen je contactsleutel 2 maal kort achter mekaar naar de ignition positie te draaien, en dan weer volledig uit.
Als je dit binnen de twee seconden doet zouden normaal je 4 richting aanwijzers moeten knipperen en staat je cyclelock uitgeschakeld.
Terug inschakelen gaat natuurlijk weer gewoon met de afstandbediening of het contact weer eens normaal aan en uitzetten.

Groeten,

Firefighter
Gebruikersavatar
Firechief
1300 cc
1300 cc
Berichten: 565
Lid geworden op: 03 mar 2004, 22:35
Locatie: Ninove

Bericht door Firechief »

Ik probeer hier eventjes een eigen vertaling neer te zetten van de manual:

Werking:
AUTOMATISCHE BEWAPENING
Het alarm zal zichzelf activeren nadat het contact werd afgezet.
15 Sec na het afzetten van het contact==>Het LEDje licht op voor 2 sec.
57 Sec na het afzetten van het contact==>De richtingsaanwijzers en LEDje Lichten op gedurende 2 sec.
60 Sec na het afzetten van het contact==>De LED begint te pinken: Het Alarm is volledig gewapend.

ACTIEVE BEWAPENING
Het alarm kan ook moedwillig gewapend worden.
Het opstaande knopje indrukken van de afstandsbediening.
De richtingsaanwijzers lichten op gedurende 3 sec.
Tegelijkertijd Licht de LED op gedurende 30 sec. wat de bewapening betekend. Deze 30 sec. zijn nodig voor het systeem om te stabilizeren.
60 Sec. na het indrukken van de knop op de afstandsbediening is het alarm volledig gewapend.

TESTEN
Gedurende de tweede helft van de bewapeningstijd kan men de werking testen van de bewegingssensor en magnetisch contact van het zadel zonder dat de sirene zal activeren; door het bewegen van de motor of het zadel te openen. Het alarm zal reageren door een beep-toon.

BEWAPENEN ZONDER BEWEGINGSSENSOR
Bewegingssensor kan tijdelijk uitgeschakeld worden. Dit kan handig zijn wanneer de motor getransporteerd word op bvb een ferry, aanhanger of bij hevige wind enz...
Druk op de opstaande knop van de afstandsbediening om het alarm te wapenen.==> Richtingsaanwijzers zullen oplichten gedurende 3 sec , de LED gedurende 30 sec.
Voordat de richtingsaanwijzers terug uitgaan, druk op de verzonken knop van de afstandsbediening==> Richtingsaanwijzers zullen 2 maal knipperen en bevestigen dat de bewegingssensor is uitgeschakeld
LED begint te knipperen na 30 sec.==> Alarm is nu gewapend zonder bewegingssensor.
Opgelet: Deze procedure is tijdelijk en enkel geldig gedurende deze bewapeningsperiode; de bewegingssensor zal terug gewapend worden bij de volgende bewapening van het alarm!!

ALARMCYCLUS
Elke onregelmatigheid dat gedetecteerd word door de YM600 genereert een alarmcyclus van 30 Sec.
Het alarm wordt gemeld door een electrische sirene die ge?ntegreerd is in de basisunit alsook door het knipperen van de richtingsaanwijzers en de LED
Als men gedurende deze cyclus ??nmaal op de opstaande knop van de afstandsbediening drukt zal de sirene en het knipperen van de richtingsaanwijzers gestopt worden en het systeem bewapend en klaar voor detectie van verdere onregelmatigheden komen.
Indien men het systeem volledig wenst te ontwapenen, dient men 2 maal op de opstaande knop van de afstandsbediening te drukken.
Als men het contact van de motor aanzet is het alarm eveneens volledig ontwapend.
Omwille van geluidsoverlast, zal deze cyclus zich maximaal 10 maal herhalen met een tussenpauze van 10 sec.

ONTWAPENEN
Automatische ontwapening
Het alarm ontwapend automatisch bij het aanzetten van het contact. De richtingsaanwijzers zullen oplichten gedurende 1 sec en de LED zal doven.
Active ontwapening
Het alarm kan ook actief ontwapend worden door de opstaande knop van de afstandsbediening in te drukken. De richtingsaanwijzers zullen oplichten gedurende 1 sec en de LED zal doven.

! Het alarm zal zichzelf terug bewapenen na 60 sec indien het contact niet aangezet word

SERVICE-MODUS
Tijdelijk desactiveren van het alarm. (Tanken, Wasbeurt, Onderhoudsbeurt,...) Indien nodig kan het alarm tijdelijk volledig uitgeschakeld worden.
Met het contact AAN en het systeem dus ontwapend, dient men de volgende procedure te volgen:
Zet het contact UIT.
Zet het contact AAN
Het LEDje van de immobilizer (LED op de meterpartij van de motor) zal knipperen
Zet het contact UIT juist nadat de immobilizerLED is uitgegaan
Deze procedure moet binnen de 3 sec worden voltooid.
De richtingsaanwijzers zullen 2 maal knipperen om deze procedure te bevestigen.

Om uit Service-modus te gaan volstaat het het contact even terug aan te zetten of de afstandsbediening te gebruiken.

DIAGNOSE
Het alarm zal verschillende BEEP-patronen weergeven indien er een alarm geweest is.
1 BEEP = Sabotage aan het contactslot, ongeoorloofde toegang tot de door het magnetisch contact beveiligde zone (Zadel) of Stroomonderbreking (Losmaken batterij)
2 BEEPS = Optillen of takelen van de moto.
3 BEEPS = Beide bovenstaande redenen.

Verde staat er nog een en ander beschreven in geval van langere stalling van de motor dan 21 dagen, het langer dan 24 uur in service modus laten staan van het systeem, alsook een procedure voor het re-alligneren van de afstandsbediening.

Hopend jullie hiermee te hebben geholpen

Firechief
The most beautifull thing on earth is "FIRE": it's something alive, unpredictable and... very much like a woman :D

Afbeelding
Gebruikersavatar
trikke
50 cc
50 cc
Berichten: 14
Lid geworden op: 27 apr 2006, 09:03
Locatie: veerle

Bericht door trikke »

oke bedankt voor de informatie :lol: :lol:
Gesloten